У такому випадку оцифровування можна розпочати зі звичайнісінького фотографування сторінки тексту на смартфон або цифровий фотоапарат. Спеціальні програми-сканери, які ви легко можете завантажити на свій смартфон, допоможуть правильно зорієнтувати сторінку, усунути бліки від спалаху і т.д. Оно їх аж скільки: 👉 ТИЦЬ 👈 - обирайте, яка подобається.
Після того, як ви отримали потрібні сторінки у .jpeg далі необхідно їх розпізнати.
А ось тут найнесподіваніше. Виявляється, для цього не потрібно переривати увесь Інтернет, намагаючись знайти відповідний конвертер. Більшість цих конвертерів просто вбудовують ваш .jpeg в .docx-файл і "називають" це "конвертацією", що, насправді, ніякою конвертацією не є. З задачею дійсно розпізнавання літер на картинці (хоч jpeg, хоч png - коротше, растровий формат) і перетворення їх у літери в текстовому документі чудово справляються Google Документи.
Усе, що потрібно зробити:
- Завантажити файл з зображеним на ньому текстом на свій Google Диск.
- Клікнути по зображенню правою кнопкою миші й у контекстному меню обрати "Відкрити за допомогою" → "Google Документи".
Усе те залишається тільки трохи підправити і все. Можна використовувати.
Ну і ще простіше Google Документи справляються з менш складним випадком - форматом pdf. Алгоритм дій щодо розпізнавання pdf-файлу, навіть якщо він не містить текстового шару, такий же, як і для тексту на картинці.