Перейти до основного вмісту

Обираємо антивірус

Однією з важливих умов стабільної роботи вашого комп'ютера є його належний захист від вірусів.

Комп'ютерні віруси - шкідливі програми, які здатні до саморозмноження і самопоширення та призначаються для виконання певних деструктивних дій на ураженому комп'ютері
Що може натворити вірус на комп'ютері? Усе, на що його запрограмовано - знищити або вкрасти будь-які ваші дані чи файли, залучити ваш комп'ютер до виконання яких-небудь масштабних обчислень (наприклад, підбирання паролів до засекречених баз даних), що неминуче призведе до уповільнення роботи вашого комп'ютера, встановити програмне забезпечення, що буде заважати нормальній роботі і вимагатиме заплатити за відновлення потрібної працездатності операційної системи, а віруси певного типу можуть навіть знищити ваш комп'ютер на фізичному рівні, після чого розумна машина перетвориться просто в залізяку, яка не вмикається і ремонту не підлягає.

Віруси найчастіше потрапляють на комп'ютер або разом з іншими файлами (файлові віруси), або через мережу Інтернет (мережні віруси). Захиститися ж від них можна двома способами: не користуватися комп'ютером взагалі (явно не наш випадок!) або встановити на своєму комп'ютері спеціальну програму, яка буде відстежувати, "відловлювати" і знищувати віруси.
Антивірусні програми - службові комп'ютерні програми, які призначені для захисту даних і пристроїв комп'ютера від шкідливих програм (вірусів)
Існує декілька видів антивірусів та найчастіше користувачі встановлюють собі і використовують т.зв. програми-сканери. Цей різновид антивіруса має свою власну антивірусну базу, з якою і порівнює усе, що знаходить на комп'ютері. Як тільки щось здається йому схожим на те, що є в базі, - антивірус сигналізує користувачеві про ризик вірусного ураження і сприяє знешкодженню загрози.
Антивірусні бази - сукупність даних про відомі на даний момент часу шкідливі програми і способи боротьби з ними
Перше, що доведеться зробити - вибрати собі антивірус.

Для вибору антивірусної програми потрібно пам'ятати про три речі:

1. Антивірус повинен бути або безплатним, або ліцензійним

Категорично не можна встановлювати платні антивіруси, які внаслідок втручання в їх програмний код перестали вимагати плату за використання. На перший погляд, від користування такою "ламаною" програмою багато користі - і від вірусів захищає, і платити за неї не потрібно.

Але не все так гарно, як здається.

По-перше, використання таких "ламаних" програм не просто mauvais ton, - це вже нагадує крадіжку зі зломом.

Чи не так?

По-друге, ніхто не може гарантувати, що в ході "зламування" платної програми її код не було порушено внаслідок чого цей антивірус, в кращому разі, уже ні від чого не захищає, а в гіршому - сам став вірусом.

До речі, з цієї самої причини завантажувати антивірусні програми слід ЛИШЕ з сайтів виробників!

Отже, ще раз: антивірус - або безплатний, або ліцензійний.

Деякі популярні антивіруси:



Платні антивіруси Безплатні антивіруси або безплатні модулі платних

Наведений перелік антивірусів далеко не повний і зовсім не відображує ієрархію антивірусів за їх якістю роботи. Це ніякий не "хіт-парад", а просто перелік.

Слід зауважити тільки, що усі нормальні люди планети гидують користуватися російськими товарами і продуктами, у тому числі й створеними цими убивцями, ґвалтівниками й мародерами антивірусами DrWeb, Антивірус Касперського і утилітою AVZ.

Будьмо адекватними, обходьмо цей російський мотлох десятою дорогою!

2. Антивірус повинен бути брендовим

Антивірусів створено надзвичайно багато, та чи можна їм довіряти? Наприклад, у 2012 році один такий маловідомий антивірус через помилку в програмному коді просто самознищився. То ж марка антивіруса повинна бути відомою. Справа у тому, що усі антивіруси так чи інакше перевіряються різними експертами у галузі комп'ютерних вірусів. В ході такої перевірки "слабаки" і антивіруси, які насправді самі є вірусами (так, бувають і такі!) швидко сходять з дистанції і залишаються лише ті програми, які дійсно захищають від вірусного зараження.

Тому, навіть якщо вам пропонують встановити найпотужніший і найбезплатніший у світі антивірус але його назва вам незнайома - не поспішайте! Спочатку почитайте, що про цей антивірус пише Інтернет-спільнота, перевірте, чи проводились з цим антивірусом спеціалізовані тести, чи відомий він іншим користувачам, наприклад, вашим друзям і лише тоді приймайте рішення, адже брендовість антивіруса - це запорука його надійності.

3. Найкращого антивіруса не буває

От такий парадокс. Хоча, нічого дивного у цьому твердженні немає. Як не існує лікарських препаратів, які були б ефективними від усіх хвороб, так і не існує антивіруса, який міг би подолати усі відомі на сьогодні віруси. Прикрість полягає у тому, що нові віруси з'являються так швидко і в таких кількостях, що, на жаль, ніякі антивірусні лабораторії впоратися з такою навалою вірусів і працювати на випередження просто не в силах. Тому просто шукайте антивірус, який буде долати більшість з відомих вірусів, а для цього він повинен бути... (див. п.2).