Перейти до основного вмісту

Ой! Page Not Found

Чи доводилось вам коли-небудь бачити таке повідомлення в браузері? Можливо, це повідомлення мало дещо інший вигляд але незмінними в таких повідомленнях є число 404 - код помилки, що означає: сторінку в Інтернеті, яку ви шукаєте, не знайдено. Така помилка виникає тоді, коли розробник сайту з якоїсь причини назавжди або тимчасово видалив цю сторінку і, наприклад, здійснює її редизайн.

Недоступність сторінки часто буває пов'язана з неправильним набором її адреси користувачем або помилкою розробника, який сам зробив помилку у наданому вам гіперпосиланні. Тоді помилка 404 означає, що сторінки з такою адресою ніколи і не існувало.

Цю помилку часто плутають з іншою - "Сервер не знайдено". Помилка 404 означає, що запитуваний ресурс може бути доступним в майбутньому, що не гарантує наявність на ньому тієї інформації, яка там колись була, тоді як помилка "Сервер не знайдено" означає недоступність з якихось причин самого сайту, наприклад, тимчасово відімкнено від мережі сервер, на якому його розміщено або ж, якщо таке повідомлення з'являється на усіх сторінках, у користувача взагалі проблеми з Інтернет-з'єднанням.

Розробники веб-ресурсів часто замінюють стандартну сторінку помилки 404 на свою. Наприклад, на таку:



Та і взагалі на тему помилки 404 в мережі існує багато різноманітних жартів:




З помилкою 404 пов'язано ще й декілька досить цікавих традицій.

Так, день 4 квітня (4.04) обрано для відзначення як неофіційного свята Дня помилки 404 так і офіційного - Дня веб-майстра.

Цього ж дня встановлено відзначення Міжнародного дня Інтернету.
Ця дата пов'язана і з ушануванням католицькою церквою пам'яті святого Ісидора Севільського, який помер 4 квітня 636 р.
Святого Ісидора вважають одним з останніх древніх християнських філософів, а також останнім з батьків великої Латинської Церкви. Деякі історики називають святого Ісидора найосвіченішою людиною свого часу, який справив значний вплив на освіту в середні віки.
Цей святий жив у VI-VII століттях і здобув популярність не тільки завдяки своєму благочестю, але і завдяки любові до наук. Він першим представив роботи Аристотеля в Іспанії, був реформатором і людиною широких поглядів, його вважають автором першої у світі енциклопедії - 20-томної "Етимології". В ній з метою пояснення змісту і походження слів, було зібрано величезний матеріал, що поєднував усі знання того часу. В своїй праці святий Ісидор застосував систему перехресних посилань, що віддалено нагадує гіперпосилання в Інтернеті.
Святий Ісидор вважається покровителем учнів і студентів. У 1598 році Ісидора Севільського було канонізовано, а в 1998 році папа Іоанн Павло II офіційно назвав святого Ісидора покровителем користувачів комп'ютерів та Інтернету.
Він аргументував рішення тим, що Мережа являє собою енциклопедію людських знань. Саме тому День Інтернету відзначають 4 квітня.

От така вона, помилка 404, яка є, мабуть, рекордсменом по кількості традицій, з нею пов'язаних.